Prodejní hit spinner, pro blbce dobrý

Asi to letos zaznamenal každý. Přiznám se, že i když se pohybuju v online byznyse (eshopy, programování, markteting), tak přítomnost spinnerů jsem zaznamenal dosti pozdě. A to v době, kdy se zoufalí majitelé spinner eshopů snažili svoje „super rostoucí byznysy“ prodat na webtrh.cz.

O co jde ? Jedná se o hračku, takový placatý větráček s tlačítkem uprostřed. Když jej držíte, větráček se otáčí. Všichni prodejci samozřejmě uvádí spoustu výhod které to má. ¨Točení spinnerem údajně působí jako relaxace, zlepšuje soustředění, uklidňuje a podobné bullshity. Toto říkali už kdysi nám, když jsme roztáčeli jojo. Kdo neměl jojo, jako by nebyl. Dnes je to tahle hovadina. V ČR se ji prý prodalo na jeden milión, čemuž upřímně moc nevěřím. Já jsem moc děcek (natož dospělých) se spinnerem moc nezahlédl.

vývoj hledanosti spinneru
Graf vývoje hledanosti. Poslední dva měsíce jasně ukazují, že tento trh je již mrtev.

Ovšem nejlepší jsou na to prodejci. Na jaře zde vzniklo desítky jednoproduktových eshopů, které prodávají různé spinnery se všemi možnými funkcemi. Tak duben – květen to byl zlatý důl. Nákupka někde na 15-25 kč v Číně a prodávali jste je za 300 – 400 Kč. Narostla konkurence a spinnery se prodávají všude. Takže u těch základních spadly ceny na 40 Kč a to už je o ničem kšeft. Zvláště když začali cítit že navíc opadá zájem a obří zásoby těchto eshopů jim ležely v obývácích. Na webtrhu se teď houfně prodávají eshopy s tímto produktem a snaží se nalákat hejly na super byznys. Každý normálně uvažující člověk musí vidět že to je fejl. Když tam týpek píše, že eshop vydělá 100k měsíčně a že jej chce prodat kvůli nedostatku času. Sorry jako. Ale tohle je trapná výmluva. Takže doufám že moc lidí na ty jejich bludy nenaletí a prodejci si se spinnery užijí až do hořkého konce.