Raketovým tempem roste počet bezdomovců

V USA je to běžný obrázek. Pokud procházíte ulicemi velkého města, všude okolo vidíte stany a stovky bezdomovců. Žádný stát se tomuto problému nevyhne. V Západní Evropě ale jejich čísla začínají raketově růst.

Hlavní město bezdomovců

Úspěch stojí úsilí. A někteří kvůli tomuto úsilí končí na ulici. Ať už je ale příčina jakákoliv, tak není žádným tajemstvím, že počet bezdomovců ve vyspělých zemích raketově stoupá. Čísla pořízená na začátku letošního roku v Německu ukazují, že lidí bez domova se tu nachází něco kolem 650 tisíc.

Francii trápí podobný problém. Po Paříži se totiž pohybuje kolem čtyř tisíc bezdomovců. Vyplývá to z měření magazínu TheLocal.fr, který mimo jiné zaznamenal nárůst o 20 % v porovnání s rokem 2018. A to šlo pouze o lidi, kteří noci tráví na ulicích. Obyvatel azylových a krizových center bude ještě mnohem víc.

Problémem bývá infrastruktura

Stát se bezdomovcem může v dnešní době každý. A to ani nemusíte ztratit práci a přijít o veškeré prostředky. Na vině je také menší množství bytových jednotek. Ceny pronájmů a prodejů tak šplhají do astronomických výšin. A i když populace přibývá (zejména vlivem pracovní migrace), u nemovitostí je tomu naopak.

Z toho samozřejmě těží dlouhodobí investoři, kteří dnes mohou svoji investici z minulosti zhodnotit. I ti ale nemají na růžích ustláno. Kvůli vysokým cenám se profit z přeprodeje nemovitostí každým rokem snižuje. Před Západní Evropou tedy stojí další problém, který musí vyřešit ke spokojenosti všech. Tedy ke spokojenosti svých obyvatel a matičky přírody.