Skvělý Holuša v semifinále 1500 v Londýně

Jsem velký fanoušek atletiky (ostatně jako každý bývalý atlet). Takže probíhající místrovství světa sleduju každý den, večerní vysílání. Dívám se hlavně na finále. Čeští zástupci si vlastně nevedou tak špatně, i když počet medailí se rovná jedné. kdo skutečně vybouchl jsou tyčkaři Balner a Kudlička. Oba shodně 545 je na místrovství světa ostuda. Zvláště Balner, který má rozhozenou výkonnost a na větším závodě v posledních letech nijak nezazářil. Vzhledem k věku (34 let) by měl zvážit, jestli už nenastal konec kariéry.

Skvělá Špotáková zvítězila, sice se štěstím, ale je to tam. Finále oštěpu bylo velmi slabé na výkony. Podobně Hejnová na čtvrtém místě je podle mě super úspěch. Mezi černými sprinterkami je vždy malý zázrak když běloška uspěje. Sice si věřila na medaili, ale buďme spokojeni s krásným čtvrtým místem.

A dnes mě nejvíc překvapil Holuša. Jeho vítězný semifinálový běh byl strategicky skvělě zvládnutý. Takhle se vecpat do nepropustné skupinky běžících chlapů může jen zkušený borec. Ty dvě myšky, které předvedl na posledních sto metrech byly dechberoucí. Z asi sedmého místa se bleskově protlačit na první. Držme mu všichni palce do finálového běhu. Na medaili to asi nebude, ale pokud nevytuhne, tak do šestého místa by se umístit mohl. Bude to velmi rychlé a tvrdé finále, takže podobná strategie jako dnes by se mu nemusela vyplatit. Měl by zrychlovat o něco dříve a rozhodně se nenechat uzavřít jako dnes. Holušo, bojuj.